• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

Sterownik lampy led

Jarzeniówki, LED, HQL, pokrywa a może coś innego ?

Moderator: slawas2

Postprzez woronov » 27 lut 2017 21:12

Cześć.

Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia z tym "wynalazkiem" - Fluval Dual LED Aquarium Lamp Timer.

Obrazek

Link do YT: https://www.youtube.com/watch?v=MlRE6PfSzFI

Jestem ciekaw co sądzicie. Czy się opłaca? Czy dobrze działa?
itp.

Dzięki.
Ostatnio edytowano 18 mar 2017 12:12 przez woronov, łącznie edytowano 1 raz
woronov Offline

Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący

Imię: Marcin
Akwarium: 64L

Postprzez xlady » 11 mar 2017 04:54

Testowałes to bo wyglada ciakawie..?
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
41 kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez woronov » 15 mar 2017 15:47

Nie miałem jeszcze w rękach.
Zastanawiam się nad zakupem i myślałem, że może ktoś z Was miał z tym do czynienia.
woronov Offline

Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący

Postprzez woronov » 18 mar 2017 12:11

Zmieniłem zdanie :-P
Znalazłem inną możliwość i kupiłem TC420. Takie coś:

Obrazek

Cena podobna, a z opisu i recenzji wynika, że ma lepsze możliwości.
Czekam na dostawę.
woronov Offline

Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący

Postprzez xlady » 25 maja 2017 03:18

Jak sie sprawdza?
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
41 kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez ramiras » 28 maja 2017 10:45

fajny ten sterowniczek. tutaj znalazłem jak to działa https://www.youtube.com/watch?v=tTuFMXYULkI. Gdyby jeszcze miał mozliwość ustawienia sekund, to byłoby super , mozna by go pewnie wykorzystać do automatycznego nawożenia :-)
Ostatnio edytowano 28 maja 2017 10:47 przez ramiras, łącznie edytowano 1 raz
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Imię: Mirek

Postprzez woronov » 06 cze 2017 14:02

Działa bardzo dobrze. Łatwa obsługa i możliwość zaprogramowaniu kilku różnych programów naświetlania to duży plus.
Szczerze polecam.
Podłączyłem go do lampy kupionej w Chinach i działa wszystko bardzo sprawnie.
woronov Offline

Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący

Postprzez xlady » 13 cze 2017 00:04

Chyba sprawie sobie to cudo jak polecasz:D
1080l Ameryka
400l Ameryka
41 kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez BartR » 13 cze 2017 08:48

Bardzo ciekawa opcja i nawet jest wersja TC421 z WiFi i apka do sterowania. Troszke szkoda ze tylko 4A na kanal co daje jesli sie nie myle max 48W przy 12V ale da sie z tym zyc za ta cene a mi taki limit nawet wystarczy.
Coz kolejny gadzet a tak sie zapieralem ze nie bedzie mi potrzebny, dzieki za info.

Edit: Jednak zmienilem zdanie i postawilem na produkt Polski LedDimmerPro V3
Czekam na dostawe.
Ostatnio edytowano 17 cze 2017 15:30 przez BartR, łącznie edytowano 2 razy
BartR Offline

Początkujący
Początkujący

Imię: Bartek
Akwarium: Edge 23L, kostka 64L

Postprzez kongponleu88 » 19 cze 2017 01:26

Chciałbym tu przedstawić sterownik lampy LED, zbudowany przeze mnie w oparciu o Arduino (a jakże :)).

Rozwiązania w nim przyjęte nie są kopią znanych już pomysłów, choć przyznaję że funkcję do obsługi zegara czasu rzeczywistego zerżnąłem z projektu pokazywanego na forum reefcentral LOL, która zresztą też pewnie była skądś tam ściągnięta...

Arduino ma tę zaletę że przy praktyczne zerowej wiedzy z zakresu elektroniki (mój przypadek) można zbudować coś elektronicznego :). Wymagana jest natomiast znajomość programowania :). Tyle tytułem wstępu.\
goldenslot
kongponleu88 Offline

Nowy
Nowy

Imię: kongponleu

Postprzez ramiras » 19 cze 2017 22:35

BartR napisał(a): Jednak zmienilem zdanie i postawilem na produkt Polski LedDimmerPro V3
Czekam na dostawe.
.
Całkiem fajny ten sterownik. Jak oglądam te gadżety to coraz bardziej mnie bierze na zbudowanie sobie nowej lampy na LEDach :-D, są coraz to większe mozliwości . Szkoda tylko, że w tym sterowniku nie ma możliwości ograniczenia jasności świecenia, to go trochę dyskwalifikuje jak dla mnie
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Postprzez BartR » 20 cze 2017 09:06

ramiras napisał(a):
BartR napisał(a): Jednak zmienilem zdanie i postawilem na produkt Polski LedDimmerPro V3
Czekam na dostawe.
.
Całkiem fajny ten sterownik. Jak oglądam te gadżety to coraz bardziej mnie bierze na zbudowanie sobie nowej lampy na LEDach :-D, są coraz to większe mozliwości . Szkoda tylko, że w tym sterowniku nie ma możliwości ograniczenia jasności świecenia, to go trochę dyskwalifikuje jak dla mnie

Nie do konca rozumiem, wlasnie dokladnie to robi ten sterownik. Co wiecej jasnosc i inne parametry ustawia sie graficznie ciagnac suwaki i dodajac punkty poziomu swiatla. Mozna sobie zaprogramowac dowolnie caly dzien z maksymalna moca np 80%. Ja tak bede ustawial lampke Chihiros A+ ktora ma zdecydowanie za duza jasnosc jak na moje potrzeby a poza tym przy 100% troche sie grzeje.
Po to sa te sterowniki, daja pelna kontrole nad swiatlem. Ja wybralem ten produkt rowniez ze wzgledu na jego mozliwosci pradowe co pozwoli go uzyc w przyslosci z wieksza lampka na wiekszym akwa.
BartR Offline

Początkujący
Początkujący

Postprzez ramiras » 20 cze 2017 09:50

Może coś nie doczytałem, to z góry przepraszam, ale z opisu na stronie producenta wywnioskowałem, że jasność jest sterowana płynnie tylko w zaprogramowanym czasie tzw. świtu i zmierzchu. Ale nie można ustawić np. 50% jasności przez cały dzień, bo np. okazało się, że przy 100% mocy rośnie glon. Sugeruję się tym, co czytałem na forum tego producenta w dziale "co można udoskonalić" tu jest link http://forum.palabras.pl/index.php?topic=17.0
ps. być może chodziu tu tylko i wyłącznie o redukcję w bardzo niskim przedziale jasności, bo użytkownik pisze coś o wartościach poniżej 1 % :?:
Ale jeżeli mój tok rozumowania jest błedny, to tylko się będę z tego cieszył i być może kiedyś wykorzystam ten sterownik :-D
Ostatnio edytowano 20 cze 2017 09:58 przez ramiras, łącznie edytowano 3 razy
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Postprzez BartR » 20 cze 2017 10:24

ramiras napisał(a):Może coś nie doczytałem, to z góry przepraszam, ale z opisu na stronie producenta wywnioskowałem, że jasność jest sterowana płynnie tylko w zaprogramowanym czasie tzw. świtu i zmierzchu. Ale nie można ustawić np. 50% jasności przez cały dzień, bo np. okazało się, że przy 100% mocy rośnie glon. Sugeruję się tym, co czytałem na forum tego producenta w dziale "co można udoskonalić" tu jest link http://forum.palabras.pl/index.php?topic=17.0
ps. być może chodziu tu tylko i wyłącznie o redukcję w bardzo niskim przedziale jasności, bo użytkownik pisze coś o wartościach poniżej 1 % :?:
Ale jeżeli mój tok rozumowania jest błedny, to tylko się będę z tego cieszył i być może kiedyś wykorzystam ten sterownik :-D

Nie ma za co przepraszac, wlasnie o to chodzi zeby dokopywac sie do niuansow po to aby zrozumiec jak cos dziala i zeby wszystko bylo jasne.
Zgadza sie ten ktos chce regulowac 10W lampke w zakresie miedzy 0-1% mocy czego sterownik po prostu nie jest w stanie zrobic. Nie wiem czy ze wzgledu na ograniczenia programowe gdyz nie przyjmuje ulamkowych parametrow czy tez krok regulacji po stronie sprzetowej nie moze byc tak maly. Wydaje mi sie natomiast ze jest to bez sensu ale coz 'nasz klient nasz pan' i pewnie tworca przeprojektuje uklad tak zeby i to bylo mozliwe +30-50% wzrosnie cena. A pozniej ktos przyjdzie z lampka 1W i tez poprosi o regulacje miedzy 0-1% i znowu bedzie problem... bo krok z 0.1W zjedzie na 0.01W.

Natomiast regulacja w zakresie 0-100% jest plynna (krok 1%) i mozna zwyczajnie ustawic jak ktos chce jeden poziom np. zeby ledy swiecily sobie non stop 48% i juz :)
Ostatnio edytowano 20 cze 2017 10:26 przez BartR, łącznie edytowano 1 raz
BartR Offline

Początkujący
Początkujący

Postprzez ramiras » 20 cze 2017 13:09

A...no to super
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat