• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

potrzebny akwarysta w okolicach Greenford

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Moderator: slawas2

Postprzez jelczu3 » 12 cze 2017 18:27

Witam,
Jestem z Polszy,
w ciągu najbliższego miesiąca zakładam znajomemu z Greenford akwarium - ponad 500L , Malawi.
Ja je uruchomię i zarybię dopilnuję na start, chicałbym jednak żeby znajomy który jest amatorem miał wsparcie przez pierwsze miesiące kogoś z okolic gdy ja już wyjadę.
Czy ktoś byłby chętny na ewentualne wizyty kontrolne, może serwisy jeśli się dogadacie co do kwestii rozliczania?

Dzięki za kontakt!

Artur
jelczu3 Offline

Imię: Artur

Postprzez xlady » 13 cze 2017 00:09

A jak sobie kolega, tzn przyszły właściciel radzi z jezykiem, bo warto poszukac firm z okolic. Ale koszt bedzie raczej wysoki. Jak nie ma doswienia to chyba lepiej postawic mniejszy baniak.
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
41 kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez jelczu3 » 14 cze 2017 06:34

Witam,
raczej sobie radzą, mieszkają już na stałe od kilkunastu lat.
Firmy z okolicy? Zna ktoś takie? Myślałem o jakimś młodym akwaryście który ma pojęcie, chętnie sobie dorobi - wtedy i relacje inne i koszty mniejsze.
Wbrew pozorom bez doświadczenia łatwiej z większym akwarium o ile jest odpowiednio zrobione od strony technicznej. Jednocześnie to Malawi żaden holender więc też nie powinno być problemów. Spędzę z właścicielem troche czasu przy tym akwarium, jednak obiecałem, że pomogę znaleźć mu doświadczonego akwarystę który w razie problemów pomoże mu osobiście ;)
jelczu3 Offline

Postprzez jelczu3 » 18 cze 2017 18:40

Hej, no i nie ma nikogo w tych okolicach? ;(
jelczu3 Offline

Postprzez xlady » 20 cze 2017 08:18

jelczu3 napisał(a):Witam,
raczej sobie radzą, mieszkają już na stałe od kilkunastu lat.
Firmy z okolicy? Zna ktoś takie? Myślałem o jakimś młodym akwaryście który ma pojęcie, chętnie sobie dorobi - wtedy i relacje inne i koszty mniejsze.
Wbrew pozorom bez doświadczenia łatwiej z większym akwarium o ile jest odpowiednio zrobione od strony technicznej. Jednocześnie to Malawi żaden holender więc też nie powinno być problemów. Spędzę z właścicielem troche czasu przy tym akwarium, jednak obiecałem, że pomogę znaleźć mu doświadczonego akwarystę który w razie problemów pomoże mu osobiście ;)

Wiesz zależy czy wieksze 50l czy 500, bo przy jednym i drugim pracy nie zabraknie, ale przy wiekszym bedzie jej wiecej w przypadku chorych ryb lub niestabilnosci parametrów .
Ostatnio edytowano 20 cze 2017 08:19 przez xlady, łącznie edytowano 1 raz
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
41 kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez jelczu3 » 20 cze 2017 21:34

Witam,
pisałem przecież , że 500L ;)
Masz Beato w stopie 1080L Ameryka to zapewne wiesz, że przy większym akwarium jest łatwiej i wbrew pozorom mniej pracy ;)
Niestabilnośc parametrów - nie przy Malawi i skromnym oświetleniu.
Skoro już piszę to chciałbym zapytać o kranówkę - macie tam na Wyspach problemy z jej jakością? Nie pytam o twardość czy pH ale raczej czy zdarzają się kwiatki w postaci nieoczekiwanych mikro/makro elementów?
jelczu3 Offline

Powrót do My tu gadu gadu...