• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

gnijace rośliny

Aranżacja, wybór roślin, substrat itp.

Moderator: slawas2

Postprzez anutemix » 26 lut 2018 14:08

rafEdi napisał(a):
anutemix napisał(a):Witam baniak 350 l założony 6 dni temu od początku niektore rosliny zaczeły gnić czyżby w sklepie juz były trefne? Danie akwa wymiary 121×51×146
oświetlenie 2×29 w ledy 6500 i 9000kelvin
filt eccoflow 1000l/h
grzałka aquaHeat 300
bede wywalał wszystkie podejrzane rośliny i zastepował nowymi na razie nie mam testów żadnych. Akwa niezarybione możecie podpowiedziec co robić żeby bylo ok z góry dzięki

Moim zdaniem masz zamalo swiatla na rosliny, rozumiem ze 51 to wysokosc?

Tak wysokość 51, teraz mam 2×54 i 2×39w
Ostatnio edytowano 26 lut 2018 16:57 przez anutemix, łącznie edytowano 1 raz
anutemix Offline

Nowy
Nowy

Imię: Sebastian
Akwarium: 350

Postprzez anutemix » 26 lut 2018 16:55

ramiras napisał(a):Cięzko coś powiedzieć, co jest przyczyną Twojego zmartwenia. Trochę mało informacji. Nie wiadomo jakie wymagające masz rośliny. Jakie podłoże. Jak długo świecisz.
Na pierwszy rzut oka, to wygląda, że te roślinki "trochę" głodują.
Fluorish Excel, z tego co pamiętam, to jakiś związek węgla, zastępujący CO2, jest OK ale przydałoby się jeszcze trochę makro i mikro elementów.
Na początek tylko sam potas, a po paru tygodniach już normalne nawożenie.
Filt wydaje mi się trochę za mały. Po załadowaniu koszyczków "czymś tam" to z tego 1000l/h zostanie tylko połowa ( jak dobrze pójdzie). To chyba trochę słabo.
A co do roślin, to niestety często tak bywa, że wyhodowane w sposób emersyjny (czyli znacznie odbiegający parametrami od tego co mamy w akwariach), później wygłodzone w transporcie i sklepie,
wreszcie przeniesione na koniec do naszego zbiornika zaczynają padać. I albo później wezmą się do roboty i na nowo odbiją albo niestety trzeba kupić nowe.
Jeżeli jeszcze nie masz doświadczenia z roślinami to proponuję na początek, trochę się zapoznać z gatunkami i wybrać te najłatwiejsze w uprawie.

Hej dołożylem filtr 600l/h bo nie bylo wg mnie ok teraz woda kryształ wiec spełnia swoje zadanie. Roślinki tylko te na początku co padły reszta ma sie dobrze. Wyczytalem że tak nieraz bywa że rosliny po zalaniu muszą się zaadoptować. Dzieki za rady
anutemix Offline

Nowy
Nowy

Postprzez anutemix » 26 lut 2018 17:02

Lipiny24 napisał(a):Witam Serdecznie
Ja wlasnie w kwesti zainteresowania naszym forum (trochre slabe) ale maly kamyczek do Pani admin (prosze tego nie brac do siebie) jezeli pisze sie, cytat: ,,Prosze pytac o Wszystko,, a w odpowiedzi jest:<<Na pewno nie poto by udzielac rad kazdemu>>. ty chyba slabe co?
Mimo wszystko forum jako calosc jest bardzo ciekawe I pomocne , I jedno z nielicznych na ktorym nie ma hejtu I wysmiewiska.
Pozdrawiam serdecznie

Dobre spostrzeżenie tylko niektórzy traktuja forum tylko do szukania już gotowych tematów a ja myślę że ,powinniśmy pisać wymieniać się doświadczeniem i wspierać nowych żeby rozwijało się te piękne hobby :-)
anutemix Offline

Nowy
Nowy

Postprzez xlady » 27 lut 2018 05:50

Dokładnie tak Dziekuję Sebastianie za ten wspis i uwagę.
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez anutemix » 28 lut 2018 14:31

xlady napisał(a):Dokładnie tak Dziekuję Sebastianie za ten wspis i uwagę.

Nie ma za co Pozdrawiam :->
anutemix Offline

Nowy
Nowy

Poprzednia strona

Powrót do Akwaria roślinne