• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

Ruszył projekt 1000l

Tu możemy umieszczać zdjęcia akwariów i ich mieszkańców.

Moderator: slawas2

Postprzez xlady » 23 lut 2013 22:18

rmboss napisał(a):Dobrym sposobem jest patent ktory opracowal ND Aquatics :) Podjechali busem z automatycznie opuszczana rampa. Z tejze rampy po miekkiej wykladzinie zsuneli akwarium na tzw. skate. Dosc duze kwadratowe, na 4 kolkach skretnych. Akwarium swoim ciezarem dociskalo sie do nich samo. Wjechali z tym akwarium poprostu do mnie do domu. Przez progi 2 osoby dzwigaly lekko strone a inna osoba przekladala te jezdzace deski za prog. Jak juz podjechalismy sciana boczna do sciany bocznej stojaka, w 2 dzwignelismy strone akwa, a tamte 2 osoby poprostu wpychaly akwarium na stojak. Szybko, bez duzego wysilku, bez stresu i bez uszkodzen. Zapewne duzym plusem byl parter. U Ciebie moze jest inaczej :P

W moim przypadku wnoszenie banki przez futrynę jest najbezpieczniejszym sposobem. Zaraz poszukam fotek domu i napisze dlaczego.
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez rmboss » 23 lut 2013 22:26

Poczekam na fotki ale nie rozumiem Beata stwierdzenia "wnoszenie przez futryne". Futryna wg mnie to rama drzwi wiec u mnie tez tak bylo, minelismy 4 drzwi. Daj znac.
rmboss Offline

Postprzez xlady » 23 lut 2013 22:52

Chodzi o ramę nie futrynę, małe przejęzyczenie :)
Hehe, musiałam na szybko fotkę zrobic bo nie mogłam znaleźć. Więc jak widac na zdjęciu z podjazdu, okno środkowe jest dość nisko, na foto z salonu widać odległość od okna do "szafki". Jak się wejdzie do domu, mam do góry schody więc nie ma szans obrócić 3m bańki, od ogrodu również nie wniosę bo zaraz mam łazienkę i ścianę, ewentualnie przez okno w jadalni ale to bez sensu bo trzeba by dalej nieśc.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez rmboss » 23 lut 2013 23:07

xlady napisał(a):Chodzi o ramę nie futrynę, małe przejęzyczenie :)

Czyli o rame okna - wszystko staje sie jasne, ciagle myslalem ze bedziesz banke wnosic przez futryne (czyli przez drzwi) :)

xlady napisał(a):Jak się wejdzie do domu, mam do góry schody więc nie ma szans obrócić 3m bańki

Jasne, wczesniej pisalem i myslalem ze masz jakis korytarz czy cos :P

W takim razie pozostaje przez okno - i jak pisalas wspolczuje osobom ktore to robia. Co robiliscie zeby akwarium nie opieralo sie calym ciezarem na 1 cm ramie plastikowej ? Ktos trzymal a ktos inny biegl do srodka i zmienial rece ? Jak to rozwiazaliscie ?

Jest jeszcze opcja demontazu okna - bardzo czesto spotykana podczas instalowania akwarii.

A co gdyby tak wjechac banka przez drzwi i podnies ja do gory na schody ? Zdemontowac porecz od schodow ? Chyba ze jest tam jakas skosna sciana.
rmboss Offline

Postprzez xlady » 23 lut 2013 23:30

Jest ściana, typowe standardowe nowe budownictwo, kilka ścian pójdzie wek, bo jest ich za dużo, szczególnie w kuchni.
Baniak wnosiło 6 osób, z czego mój mąz i sąsiad, do osób słabych nie należą. Sapali, prychali, w końcu zamiast robic fotki , to też pomagałam, na cos te 3 lata z maszynami na siłce się przydały :D
Akwarium bylo oparte o ramę ale na niej był gruby koc. Swoje nabiegali i naskakali, dlatego jak mąż słyszy hasło "nowy baniak" to go zimny pot oblewa :>
Mnie zastanawia , co ja zrobię z banką jak się zgodzę na kolejna od Przemka i mi sie zgrają w czasie obydwie. Nawet jak upcham do garażu, to nie bardzo sobie wyobrażam, żeby z ziemi ten zbiornik ktokolwiek bezpiecznie ruszył. Podnośnik już się nie zmieści więc to mnie martwi. Żeby to byly akwaria nawet 500l ale 2x 3m...
Oki, ide obejrzeć walkę emerytów, nie można tego przegapić ;-) Jeszcze się zawiesza, co za cholerstwo !
Ostatnio edytowano 23 lut 2013 23:39 przez xlady, łącznie edytowano 1 raz
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez rmboss » 23 lut 2013 23:44

Tak myslalem ze jest sciana :) Nie wiem czy nowy rodzaj budownictwa - na zdj. widac ze tak ale tak juz tu jest, nawet w starym budownictwie :)

Banka od Przemka to nie problem - ale co zrobisz ze stara ?

Postawic w garazu sie moze i by dalo ale kto normalny kupi 1000 baniak z uszczerbionym bokiem ?

IMO - ja bym zostal przy tym co mam ! Stoi wiec bedzie stalo dalej :) Twoja banka i Twoja decyzja...
rmboss Offline

Postprzez xlady » 24 lut 2013 00:18

Przepuszczam, że w maks ciągu miesiąca pójdzie :)
Zbiornik ma być i tak rozklejany i przerabiany więc i tak koszt i tak, więc muszę po prostu przemyśleć, co bardziej mi się opłaci na dłuższą metę, bo głównie o gwarancje mi chodzi. Nie ukrywam, ze chodzi mi po głowie dorzucić dodatkowy metr do długości, tylko muszę to przedyskutować z mężem bo w końcu dom jest nie tylko mój, więc i decyzja należy do obydwóch, co najwyżej tylko mój nakład finansowy :>
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez rmboss » 24 lut 2013 02:09

xlady napisał(a):Przepuszczam, że w maks ciągu miesiąca pójdzie :)

Jezeli pokazesz w ogloszeniu ta wyrwe, to watpie, azeby tak bylo jak piszesz wyzej, choc zycze szczescia :)

xlady napisał(a):Zbiornik ma być i tak rozklejany i przerabiany więc i tak koszt i tak, więc muszę po prostu przemyśleć, co bardziej mi się opłaci na dłuższą metę,

Wiec jak bedzie naprawiony i przerobiony, jaki jest sens ciagnac 2 banke z Polski ?

xlady napisał(a):bo głównie o gwarancje mi chodzi

Odpowiedz znasz !

Zbywanie klienta o ktorym mi pisalas nie swiadczy dobrze, aczkolwiek zycze powodzonka.

xlady napisał(a):Nie ukrywam, ze chodzi mi po głowie dorzucić dodatkowy metr do długości, tylko muszę to przedyskutować z mężem bo w końcu dom jest nie tylko mój, więc i decyzja należy do obydwóch, co najwyżej tylko mój nakład finansowy :>

Znam ten problem tez, razem placimy za rzeczy "nasze" czyt. grzane przescieradlo (ktorego nigdy nie uzylem i nie uzyje) a nie-razem placimy za rzeczy "nie nasze" czyt. material na obicie stojaka zeby w salonie bylo ladnie :P

Te bariere pokonasz - stawka jest jakies extra 100-120 litrow dla ryb :) Ja bym zycie oddal
rmboss Offline

Postprzez xlady » 24 lut 2013 02:31

Jezeli pokazesz w ogloszeniu ta wyrwe, to watpie, azeby tak bylo jak piszesz wyzej, choc zycze szczescia :)
Jestem uczciwym sprzedawcom, co miałeś okazje zobaczyć, nie oszukuje i nie sprzedaję kota w worku, każdy wie co bierze, tak samo będzie z baniakiem. Uszczerbienia na żywo nie widziałeś, ledwie to widać.

Wiec jak bedzie naprawiony i przerobiony, jaki jest sens ciagnac 2 banke z Polski ?
Tak jak pisałam, decyzje podejmę jak przemyślę, co mi się bardziej opłaci, nie mam zamiaru rozklejać istniejącego baniaka kupując nowy.

Znam ten problem tez, razem placimy za rzeczy "nasze" czyt. grzane przescieradlo (ktorego nigdy nie uzylem i nie uzyje) a nie-razem placimy za rzeczy "nie nasze" czyt. material na obicie stojaka zeby w salonie bylo ladnie :P
Niestety, wszystko co żyje w naszym domu i nie jest ludzkie, a mianowicie pies, 2 koty i wszystko za szkłem, jest moje, więc ja pokrywam 100% wydatków. Mamy osobne firmy i osobne rozliczenia. I dobrze, szlag by mnie trafił, jak miałabym o pieniądze męża prosić.

Te bariere pokonasz - stawka jest jakies extra 100-120 litrow dla ryb :) Ja bym zycie oddal[/quote]
Ta barierą jest ponowne otwieranie podłogi, robienie syfu, hałasu i chodzenie za maluchami krok w krok. Nie mamy tutaj rodziny która nam dzieci popilnuje, a pracować trzeba. Komuś, kto nie ma dzieci, ciężko jest ogarnąć jak to jest..
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez rmboss » 24 lut 2013 02:51

:)
rmboss Offline

Postprzez xlady » 19 mar 2013 03:19

Mały update.
Rośliny sie przyjęły, niestety pelia rośnie słabiutko co widac na fotce z profilu na korzeniu. Nie wiem czy mech dałby radę , skoro taki "chwast" podgniwa. Ogólnie wizualnie mi odpowiada.
Dalko mi do placków Jarka "jarotukan" ale też nie mam takiego stażu :)
Różnica od ostatniej aranżacji chyba jest , co ?
Zaznaczam to jest tym czasowe, bo zmieniam baniak :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 19 mar 2013 03:24 przez xlady, łącznie edytowano 2 razy
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez Rafal26 » 19 mar 2013 22:17

Bardzo ladny baniak ;) tez mi sie marza paletki ;)

pozdrawiam Rafal
Rafal26 Offline

Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący

Imię: Rafal
Akwarium: 240l

Postprzez szczudlo » 19 mar 2013 23:23

Nie spodziewałem się tak jasnego oświetlenia z tych ledów, bardzo fajnie to wygląda. Wpuściłbym do tego "akwariuma" ;P coś jeszcze :) ale nie wiem co.
szczudlo Offline

Akwarysta
Akwarysta

Imię: tomek

Postprzez rmboss » 20 mar 2013 01:41

Ladnie. Myslalas o wysokosci podloza ? Wiecej podloza = lepsza filtracja = mniej problemow :) Podoba mi sie to drzewo !
rmboss Offline

Postprzez xlady » 20 mar 2013 02:07

Nie chce grubszej warstwy bo się zaczną robić strefy beztlenowe, już kiedyś to przerabiałam i dlatego wiem , ze tylko w przypadku plenium gruba warstwa się sprawdza. Rośliny rosną, a to najważniejsze.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria