• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

Powrót do Akwa po latach start 54l

Informacje ogólne : podłoże, ogrzewanie, dekoracje.

Moderator: slawas2

Postprzez zicco86 » 02 mar 2018 00:18

Witam wszystkich forumowiczów. Po kilku latach ponownie zakładam baniaczek, a że wypadłem z obiegu i nie jestem na czasie, pewnie będę miał a raczej mam dużo pytań. Los chciał że baniaczek trafił się za darmo i to Moja mi wypatrzyła :shock: to jeszcze znalazło się dla niego nietypowe miejsce, dające wiele ograniczeń ale aranżacja i efekt końcowy może być ciekawy :) Zarys tego o czym myślę to:
1- Baniaczek 54l (60x30x30)
2- Filtr wewnętrzny Aquael Turbo Internal Filter 500 - od razu uprzedzam że wiem, iż kubełek jest lepszy ale jestem ograniczony mocno przestrzennie i na razie nie znalazłem innego/lepszego rozwiązania co być może się zmieni jak wpadnę na jakiś genialny pomysł a ten filtr przekonuje mnie koszyczkiem na media (tak wiem że jest sporych gabarytów)
3 - grzałka od Jagera 75w
4 - podłoże Tetra Active Substrate
5 - oświetlenie - jeszcze nie wiem ale może coś podpowiecie zastanawiam się nad ledami lub t5 , do tych drugich jakoś bardziej jestem przekonany bo używałem ich kilka lat temu w 240l (nie ogranicza mnie pokrywa bo docelowo jej nie będzie aczkolwiek maksymalna długość to 60cm nie chce żeby wychodziło po za długość baniaka)
6 - roślinki brak pomysłów
7 - obsada: neony, mieczyki, gupiki i kilka krewetek (chyba że coś doradzicie ciekawego) myślałem też o strefie przydennej, jakaś bocja lub kiryski ale nie wiem jak to będzie przy podłożu które wybrałem...

Wszystkie uwagi i porady mile widziane i jestem otwarty na inne pomysły kierując się myślą że lepiej się pytać 10 razy niż raz zrobić błąd bo wiem że akwa tego nie wybacza...
"Błąd popełnia się raz, drugi raz to już jest wybór..."

Pozdrawiam Łukasz
zicco86 Offline

Imię: Łukasz
Akwarium: W trakcie budowy :)

Postprzez xlady » 05 mar 2018 02:20

2. grzałka. skąd pomysł na taką moc??? wystaczy 50.
4, Zwykły zwirek czarny czy inny.
5, tu wybor jaki chcesz .
7. krewetki i ryby razem nie pociagna. A jak juz , to i tak krewecoe beda schowane. Bocja to duza ryba nie nadaje sie do małego akwarium. Na dno kiryski.
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez rafEdi » 03 maja 2018 21:34

Hej, mieczyki i bocje to chyba lepiej odpuscic bo ciasno bedzie ;) akwa juz wystartowalo?
rafEdi Offline

Nowy
Nowy

Imię: Rafal
Akwarium: Male

Postprzez xlady » 03 maja 2018 22:46

Pewnie w trakcie.
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Powrót do Moje akwarium