• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

Jak za dziecięcych lat - cały zbiornik z gupikami

Informacje ogólne : podłoże, ogrzewanie, dekoracje.

Moderator: slawas2

Postprzez ramiras » 15 cze 2018 13:18

Coś mi chyba odbiło. Po latach chodowli różnych ryb, i starannym unikaniu wszelkich" żyworódek", bo to przecież takie "pospolite " ;-) , taki "obciach" :-D .
Kiedy byłem chłopcem to w tatowym akwarium pływały tylko gupiki, molinezje, mieczyki i platki. W sklepach akwarystycznych nie było za wielkiego wyboru, więc jakoś na wiele, wiele lat przejadło mi się to.
No i BĘC...zatęskniłem za wspomnieniami :-) , chyba zwariowałem, obsadziłem cały zbiornik samymi gupikami :mrgreen: . Są śliczniutkie, same czerwone...a niech tam....niech się mnożą :lol: .
Ostatnio edytowano 15 cze 2018 13:20 przez ramiras, łącznie edytowano 2 razy
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Imię: Mirek

Postprzez ramiras » 22 cze 2018 13:10

No myślę, że stwory są szczęśliwe :-D . Jest ich pełno wszędzie, sa strasznie ruchliwe, można dostać oczopląsów obserwując je :roll: . A całość wygląda mniej więcej jak na fotce.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Postprzez xlady » 27 cze 2018 00:45

Mirek, co byś nie pokazał to każda aranzacja wygląda WOW. Tylko jedna rzecz bym zmieniła, to krzak z środkowo - prawego planu ( patrzac na pulpit) bym dała do rogu, bo zaburza cały layout. Reszta , jak na mistrza przystało - doskonała !!!
BTW, hodowanie gupików kiedys było pase , teraz to wyzwanie na miare dyskowców, bo tak im w genach namieszali, że stały się bardzo wrażliwe na zmiane parametrów wody niż same palety.
Ostatnio edytowano 27 cze 2018 00:48 przez xlady, łącznie edytowano 1 raz
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez ramiras » 02 lip 2018 13:36

To wszystko nie tak miało wydlądać. Przyplątały się sinice i kilkanaście miesięcy przyjemność formowania i aranżacji stała się walką o przetrwanie, którą regularnie przegrywałem :-( . Ta roślina, która nawet nie wiem jak się nazywa, to jedyna, której sinice nie dały rady i jedyna, która powstrzymała mnie od likwidacji zbiornika . Inne padały pod glonami a ta rosła i rosła :-) . Skończyło się na kuracji antybiotykowej, chyba zaczyna wszystko wracać do normy ale "krzaczysko " narazie zostaje. jak zacznie wszystko bujać po staremu, to pewnie cała prawa strona się zmnieni, bo też mnie drażni ;-)
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Postprzez xlady » 02 lip 2018 14:30

Współczuję, bo masz rękę do roslin i zawsze każdy baniaczek zadbany i z poczuciem estetyki, więc bo faktycznie strzal w kolano. Kiedys , nie pamietam teraz co to był za baniak, miałam i krasne i sinice i chyba skonczyło się restartem jak dobrze mi świta. Między innymi dlatego w nowej aranzącji będzie kilka sztucznych roslin ( całe szczęscie ze zaczęli cos ładnego produkowac) i kilka anubiasów bo ryby i tak kazda zywa wyciagną i zeżrą.
Wybierasz się na urlop ?
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez ramiras » 02 lip 2018 14:39

Właśnie rozkoszuję się ostatnimi dwoma dniami w Polsce :-D ...i powrót do codzienności :->.
A we wrześniu wczasy...nie Hiszpania... nie Teneryfa....ale SOPOOOT. Yes, yes. yes...jak ja kocham polski bałtyk :-D
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Postprzez xlady » 02 lip 2018 14:55

Masz zdrowie... Stanowczo nie lezy mi Polski klimat. Wygrzewałam się u nas nad morzem. Brak tłumow, ciepła i czysciutka woda. Tak ze my na urpol nie wybieramy się. A masz solidna osobę do opieki nad baniaczkiem ?
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez ramiras » 02 lip 2018 16:05

Po ostatnich doświadczeniach z zalaniem mieszkania przez "zaufaną osobę" już ufam tylko sobie :-D .
Nawozy-> automat, światło+CO2 -> timer, karmnik -> automatyczny.
Po zrezygnowaniu z palet obniżyłem znacznie temperature wody, więc nie paruje tak mocno. Jakoś powinno wytrzymać bez dolewek.
A reszta w rękach stwórcy :-D, mam nadzieję, że ten nie zawiedzie :mrgreen:
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Postprzez xlady » 02 lip 2018 19:50

Spytałam, bo jak dopiero co wygrałeś walkę z sinicami, to pewnie mam obawy co bedzie jak wrocisz do domu. Pamiętam , ze zawsze po powrocie z urlopu z drżącym sercem wbiegałam do poszczegulnych pomieszczeń z akwariami. Bywało różnie niestety... ale prawda jest taka, ze najgorzej bywało zawsze , kiedy zbiorniki pozostawały pod opieką " zaufanej osoby" Jednak nie ma jak zaufanie do samego siebie i co najważniejsze, jak cos nawali, to pretensje tez tylko do siebie :>
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez ramiras » 10 lip 2018 17:26

Zamilkłem na chwilę, bo wyobraźnia zaczęła działać i nie chciałem zapeszać. Ale już jestem w domciu po urlopie. Zbiorniczek jest cacy :-D . Lepiej niż myślałem. Sinicy chyba się pozbyłem na dobre.
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Postprzez xlady » 10 lip 2018 21:30

Uffffffffffffffff, cieszę się wraz z Tobą. A pokaz zbiornik proszę :)
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez ramiras » 11 lip 2018 18:32

Ano tak wygląda aktualnie w calości :-D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Postprzez xlady » 12 lip 2018 15:49

Piękny :) A co masz za oświetlenie, ładnie wygląda.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Postprzez ramiras » 12 lip 2018 22:40

Lampa, jak większość moich rzeczy to samoróbka z profili aluminiowych :-D. W środku 4 x39W, z możliwością sterowana każdej rurki osobno.
Ostatnio edytowano 12 lip 2018 22:48 przez ramiras, łącznie edytowano 1 raz
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Postprzez xlady » 22 lip 2018 22:46

Poważnie, ja myślałam ze to od Arcadii. Masz widac rekę nie tylko do baniaków. Ile kosztowało wykonanie ?
BTW, nie otrzymałam powiadomienia o odpowiedzi, hmm...
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Następna strona

Powrót do Moje akwarium